Jak tanio zrobić remont łazienki?

Nowe płytki, naprawa uszkodzonych obszarów lub całkowita wymiana glazury w łazience dla wielu osób może stanowić problem. Jeśli chcemy odnowić swoją łazienkę, musimy liczyć się z kosztami modernizacji od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli chcemy zmodernizować swoją łazienkę, mamy różne opcje. Płytki mogą być świeżo pomalowane lub całkowicie wymienione, brodzik może być wymieniony lub przekształcony w prysznic na poziomie podłogi. Kompletny remont nie zawsze jest konieczny, aby odnowić łazienkę w nowoczesny sposób. Aby zapewnić optyczne zmodernizowanie i większy komfort w codziennym użytkowaniu łazienki, wystarczą nawet mniejsze środki.

Jeśli płytki ścienne straciły tylko część swojego blasku na przestrzeni lat, może wystarczyć nadanie im świeżego koloru. Różni producenci oferują specjalne lakiery do płytek lub kompletne pakiety z podkładem i uszczelniaczem do lakierowania płytek. Ostatni wariant wymaga odrobiny cierpliwości, ponieważ stare płytki muszą być wstępnie przygotowane, a czas schnięcia musi być przestrzegany. Jeśli jednak postępujemy zgodnie z instrukcją obsługi, możemy cieszyć się świeżymi kolorami w rozsądnej cenie.

Częstymi problemami związanymi z estetycznym wyglądem w łazience są małe uszkodzone miejsca na ceramice łazienkowej i stawy dotknięte pleśnią. Tutaj remonty można łatwo wykonać samemu. Dla uszkodzonych obszarów istnieją specjalne zestawy naprawcze, które mogą być przetwarzane z pewną starannością, szybko i tanio. Uformowane złącza silikonowe muszą być ostrożnie wyskrobane. Następnie należy pozostawić je do wyschnięcia i ponownie spryskać mieszanką silikonową odpowiednią dla pomieszczeń wilgotnych.

Kolorowy obraz lub dekoracja ścian i mebli łazienkowych, akcesoria takie jak kosze lub haczyki ścienne w przyciągających wzrok kształtach i kolorach, podświetlane lustro czasami wystarczająco mało rzeczy, aby nadać starej łazience nowy wygląd. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, powinniśmy zainwestować w odpowiednie meble łazienkowe lub wbudowane w nie miejsce do przechowywania lub samemu wykazać się kreatywnością.

Musimy wydać trochę więcej, jeśli chcemy nie tylko upiększyć łazienkę, ale także wymienić poszczególne elementy, takie jak umywalki, wanny czy prysznice. W zależności od tego, czy wybierzemy wersję podstawową czy wyższą, koszty takich częściowych modernizacji mogą być wyższe. Możemy zaoszczędzić na luksusie, takim jak marmur lub nietypowe wzornictwo, ale nie na przyzwoitej jakości, jeśli nie chcemy znowu odnawiać łazienki po kilku latach.