Pieniądze na koncie

Co możecie powiedzieć o swoich finansach? Czy macie na ich temat jakieś ciekawe spostrzeżenia? Większość osób na pewno powie, że jest tych pieniędzy za mało. Tak, niestety, ale mentalność Polaków jest taka, że ciągle im mało. Nawet, jeżeli zarabiają po kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, to i tak będzie im mało. A co dopiero mają powiedzieć osoby, które ledwo wiążą koniec z końcem i tak wesoło w życiu już jednak nie mają. Finanse Polaków są różne. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak się rządzicie pieniędzmi oraz od tego ile zarabiamy. Jeżeli jednak macie w miarę przyzwoitą pensję na koncie i umiecie rozporządzać się w miarę rozsądnie, to wiązanie końca z końcem od pierwszego do pierwszego nie powinno Was dotyczyć.

Jeżeli mamy nadmiar gotówki, to można pomyśleć o założeniu jakiejś lokaty, dzięki czemu będą one rosły na procencie. Dzięki takiemu postępowaniu będziecie mogli zabezpieczyć swoje finanse na tzw. czarną godzinę. Nigdy nie można nikomu źle życzyć, ale prawda jest taka, że nigdy nie wiemy, kiedy spotka Was jakaś przykra sytuacja, dlatego pomyślcie o takiej lokacie, gdzie co jakiś czas będzie można wpłacić dowolna kwotę pieniędzy. Znacie takie przysłowie " od grosza do grosza i uzbiera się kokosza"? Jest to bardzo realistyczne powiedzenie, które czasem warto użytkować w swoim życiu. Lokata może być przeznaczona na "czarną godzinę". Równie dobrze, jeżeli taka godzina nie nadejdzie, to zawsze te pieniądze będzie można wykorzystać na inny cel. Może uda Wam się w końcu wyjechać w jakąś bajeczną podróż dookoła świata lub chociażby do innego kraju? A może dzięki temu uda Wam się wyjechać z salonu nowym samochodem? Wszystko jest możliwe.

Finanse również trzeba mieć pod kontrolą, jeżeli ma się jakikolwiek kredyt. Starajcie się zawsze spłacać wszystko o czasie. Nawet, jeżeli się da, to czasem warto zrobić odpowiednią nadpłatę, jeżeli ma się wolną gotówkę. Takie szybsze nadpłacanie kredytu, dzięki czemu całość będzie można szybciej zamknąć lepiej wygląda w oczach banku, jeżeli w przyszłości nam się noga podwinie. Jeżeli macie jakieś problemy finansowe i przeczuwacie, że możecie mieć problem ze spłatą kredytu, to sami idźcie do banku wytłumaczyć na czym sprawa dokładnie stoi. Dzięki temu, że sami przyznacie się do takiej sytuacji znowu lepiej będziecie wyglądać w oczach banku. Po co sobie na własne życzenie komornika ściągać na głowę, skoro z niektórymi bankami można się dogadać. Dbajcie o swoje finanse i miejcie je pod kontrolą, a będziecie spać spokojnie.