Jak właściwie dbać o swój telefon komórkowy?

Telefony komórkowe są ważnym środkiem utrzymania łączności i komunikowania się z innymi na co dzień. Zazwyczaj rozsądne jest inwestowanie pieniędzy w kupno jednego z nich. Warto dbać o swój telefon komórkowy, aby działał dłużej, Trzeba wiedzieć, jak go właściwie używać, aby zachować go w dobrej kondycji. Należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim kupimy nowy telefon. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie funkcje naprawdę chcemy mieć na telefonie komórkowym, zanim kupimy nowy.

Warto w pierwszej kolejności kupić pokrowiec na telefon. Dzięki niemu się on nie porysuje i pomoże zachować wygląd telefonu, a także uchroni go przed uszkodzeniami wewnętrznymi w razie przypadkowego uderzenia lub upuszczenia na podłoże. Wyznaczmy też bezpieczne miejsce do przechowywania telefonu, gdy go nie używamy. Powinno to być miejsce, gdzie ktoś go nie rzuci go na ziemię lub nie nadepnie na niego. Niektóre dobre miejsca do przechowywania to na przykład biurko, półka na książki lub szafka. Dobrym pomysłem jest wybór miejsca, w którym zawsze można go umieścić i które jest blisko ładowarki, dzięki czemu można ją łatwo znaleźć. Nie trzymajmy telefonu w torbie lub innych zamkniętych miejscach przez dłuższy czas, chyba że jest on wyłączony. Ładowanie telefonu komórkowego w zamkniętym miejscu stwarza potencjalne zagrożenie pożarowe i może skrócić jego żywotność. Baterie litowo-jonowe używane w większości telefonów nagrzewają się po naładowaniu i rozładowaniu.

Zawsze używajmy oryginalnych ładowarek i akcesoriów. Najtańsze z nich nie są kompatybilne, ani nie są przeznaczone dla marki naszego telefonu, więc mogą go uszkodzić lub skrócić jego żywotność. Trzymajmy telefon w suchym miejscu. Nie rozmawiajmy przez niego, gdy pada deszcz, nie jedzmy i nie pijmy w jego pobliżu oraz unikajmy otwartego źródła wody, takiego jak staw, plaża lub łazienka. Warto także regularnie czyść telefon. Do czyszczenia zewnętrznych powierzchni telefonu należy używać suchych chusteczek higienicznych. Nie należy używać wody, chusteczek dla dzieci ani innych środków czyszczących, które mogłyby przypadkowo zmoczyć telefon.

Wskazane jest także regularne ładowanie telefonu komórkowego. Niektóre telefony będą działać przez tydzień lub dłużej za jednym ładowaniem, gdy nie są używane. Podczas gdy inne mogą wymagać ładowania codziennie lub co drugi dzień. Jeśli spędzamy dużo czasu na rozmowach przez telefon komórkowy, bateria może się szybko rozładować. Dla żywotności baterii ważne jest wyłączanie dźwięku dzwonka telefonu, gdy jesteśmy na zajęciach, na konferencji, spotkaniu itp.