Jak przygotować psa do wizyty u psiego fryzjera?

Właściciele psów chętnie poddają się zabiegom pielęgnacyjnym i kosmetycznym. Dlaczego zatem nie zaprowadzić na nie swojego pupila? Zakłady groomerskie są coraz popularniejsze i można na nie natrafić nie tylko w dużych miastach.

Czym jest psi fryzjer? Jakich zabiegów można się u niego spodziewać i w jaki sposób przygotować swojego zwierzaka na wizytę w spa dla psów?

Zakład groomerski nie różni się swoim wyglądem od zakładu dla ludzi. Różnica widoczna jest jedynie w sprzętach i kosmetykach. Wyposażenia przystosowane zarówno do mniejszych, jak i większych czworonogów pozwala na ich perfekcyjną pielęgnację. Popularny psi fryzjer ma miejsce do mycia, strzyżenia i czesania psów. Ze względu na prawidłową pielęgnację psów, w zakładzie powinna zostać przeprowadzona kąpiel. Nie może zabraknąć usług trymerowania, podczas których psia sierść zostaje prawidłowo rozczesana, przycięta i wystylizowana. Psy, które mają więcej sierści lub posiadają skołtunioną sierść, mogą skorzystać z usług fryzjerskich. W profesjonalnych zakładach używane są do tego celu specjalne nożyczki fryzjerskie lub maszynki. U psiego fryzjera niezwykle ważne są zabiegi pielęgnacyjne polegające na zadbaniu o higienę zwierzęcia. Należą one do jednych z najpopularniejszych zabiegów, jakie można przeprowadzić w zakładzie. Najczęściej polegają one na kąpieli. Pies zostaje umieszczony wtedy w specjalnej wannie lub miejscu przeznaczonego na kąpiel. Pielęgnacja zawsze odbywa się z wykorzystaniem najlepszych szamponów i środków przeznaczonych dla psów. Psi fryzjer dopasuje kosmetyki odpowiednio do sierści psa. Oprócz tego popularnego zabiegu można skorzystać również z usług czyszczenia uszu i oczu, a także przycinania pazurków.

W jaki sposób przygotować psa na wizytę u fryzjera?

Chcąc wybrać się na wizytę u psiego fryzjera, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jeżeli zwierzę jest strachliwe, boi się nowych miejsc lub ludzi, warto wcześniej udać się na wizytę poznawczą. W ten sposób pies będzie mógł wcześniej poznać miejsce i zapozna się z jego specyficznym zapachem. Dla psa zapach innych zwierząt będzie codziennością, natomiast kosmetyki do pielęgnacji i ich zapachy mogą już nieco bardziej zmylić pupila. Chcąc udać się na wizytę w profesjonalnym zakładzie, warto, aby pies wcześniej (około 2 godzin) nie dostał dużego posiłku. Na pielęgnację lub strzyżenie powinien udać się w pełni zrelaksowany, a pełny żołądek może mu to utrudnić. U psiego fryzjera panuje zawsze sympatyczna atmosfera, a groomer ma doświadczenie w pracy z psami, dlatego nie należy obawiać się o przebieg wizyty.