Mieszkania za krocie - Najdroższe apartamenty świata

Wielu zamożnych ludzi znanych jest z wydatkowania pieniędzy na wynajem czy kupno drapaczy chmur, posiadających apartamenty, które cechują się najlepszą obsługą, dogodną lokalizacją (koniecznie z zapierającym dech w piersiach widokiem), a także wyposażeniem spełniającym każdą, nawet najdziwniejszą zachciankę. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek gdzie położone są najdroższe lokale wielkich, światowych apartamentowców? Poniżej przedstawiono trzy najwyżej wyceniane rezydencje globu.

Trzecim, a zarazem jedynym przedstawicielem kontynentu amerykańskiego jest apartament zlokalizowany w Nowym Jorku, a konkretnie w wieżowcu One57. Wewnątrz tego lokalu znajduje się, bagatela, sześć sypialni, siedem łazienek, prywatny basen, czy pokój przekształcony w salę kinową. Ponadto, znaleźć tutaj można łaźnię parową oraz bibliotekę z bogatymi księgozbiorami. Lokum to zostało sprzedane za sto miliardów dolarów, co daje w przybliżeniu trzysta siedemdziesiąt milionów złotych. Drogo? Ten lokal jest posiada w miarę przystępną cenę, patrząc na dwa kolejne apartamenty.

Drugim w kolejce przykładem penthouse jest położony w Londynie - One Hyde Park. Kompleks jest położony w centrum ogromnej metropolii. Cena takiego mieszkania oscyluje w granicach 140 milionów funtów, czyli około 700 milionów złotych. Pewnie zastanawiasz się co wchodzi w skład takiej wysokiej ceny. Z jednej strony lokator ma widok na jeden z najpiękniejszych parków świata, zaś z drugiej wielka sieć ekskluzywnych sklepów. Apartamentowiec jest połączony tunelem z hotelem Mandarin Oriental, w którym rezydenci mogą skorzystać z takich usług jak basen, SPA, prywatne pole golfowe oraz sala kinowa. Obsługa wyżej wspomnianego hotelu dba także o apartamenty One Hyde Park. Co więcej, mieszkania wyposażenia są w czytnik siatkówki, który zapewnia bezpieczeństwo i pewność, że nie wtargną żadni nieproszeni goście. Wisienką na torcie jest bogato wykończone wyposażenie np. zasłony z jedwabiu. Kupując jeden z apartamentów możesz stać się sąsiadem wielkich osobistości, takich jak: Kylie Minogue, oligarcha Rinat Achmietow czy premier Kataru- Abd Allah ibn Nasir ibn Chalifa Al Sani.

Najdroższym apartamentem okazuje się być lokal mieszczący się w Tour Odeon w Księstwie Monako. Jest to pięciopiętrowy wieżowiec o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Na jego terenie można znaleźć otwarty basen, który dochodzi aż do krawędzi budynku, a jego niecki otaczają palmy. Co więcej, dzięki panoramicznemu dachowi, można w pełni cieszyć się z niesamowitych widoków. Z jednej strony mamy widok na Monako, zaś z drugiej naszym oczom ukazuje się Riwiera Włoska. Ponadto, apartament wyposażony jest w rosyjską i turecką łaźnię, siłownię, SPA oraz kino. Do dyspozycji mamy także kamerdynera oraz osobisty samochód wraz z szoferem. Cena tej nieruchomości wynosi 300 milionów euro, co na polskie złotówki daje około 1,2 miliarda złotych!