Najsłynniejsze komedie romantyczne z Meg Ryan

Meg Ryan nazywana była w latach 90-tych XX wieku "królową komedii romantycznych". To właśnie dzięki tym filmom aktorka zdobyła międzynarodową sławę. Co ma takiego w sobie, że pokochały ją miliony ludzi? Według jej fanów jest czarująca, sympatyczna, często się uśmiecha i jest trochę zwariowana. Meg Ryan urodziła się w 1961 roku w Fairfield w rodzinie nauczycieli. Studiowała dziennikarstwo i pracowała jako modelka, aby opłacić studia, a potem zdecydowała się spróbować swoich sił jako aktorka. Jakie są najpopularniejsze komedie romantyczne Meg Ryan?

Kiedy Harry poznał Sally (1989) - to pierwsza komedia romantyczna aktorki, która przyniosła jej ogromną sławę. Meg Ryan zagrała u boku Billy Cristala. Film opowiada o dwójce studentów, którzy poznają się w drodze z Chicago do Nowego Jorku, gdzie oboje chcą rozpocząć swoje kariery. Po dotarciu na miejsce ich drogi się rozchodzą. Spotykają się 5 lat później w samolocie i znowu rozstają. Mija kolejnych 5 lat. Tym razem Harry i Sally trafiają na siebie w księgarni, zaprzyjaźniają się i zaczynają się spotykać, chociaż żadne z nich nie wierzy w przyjaźń pomiędzy mężczyzną i kobietą. Tak mija kilka lat. Po wielu spędzonych ze sobą chwilach sami już nie wiedzą czy to co ich łączy to tylko przyjaźń czy już miłość.

Bezsenność w Seattle (1993) - to już kultowy film. Meg Ryan zagrała tutaj razem z Tomem Hanksem. Po tym filmie zostali okrzyknięci jedną z najlepszych par filmowych od lat ze względu na niesamowitą chemię pomiędzy nimi. Tom Hanks gra samotnego ojca, który po śmierci żony wyjeżdża z Chicago do Seattle, gdzie postanawia wychować syna i rozpocząć nową pracę. Jest mu ciężko i wpada w depresję. Pewnego dnia jego syn - Jonah dzwoni do radia, gdzie w audycji na żywo opowiada historię swojego taty i mówi, że chciałby znaleźć dla niego nową żonę. Tę właśnie audycję słucha Annie, która szykuje się do ślubu, ale tak ją wzruszyła historia chłopca, że postanawia wysłać do jego ojca list.

Francuski Pocałunek (1993) - tym razem Meg Ryan zagrała u boku Kevina Klinea. Główna bohaterka filmu - Kate - boi się latać samolotami, ale kiedy jej ukochany narzeczony oznajmia, że zakochał się w pewnej Francuzce, kobieta postanawia polecieć do Paryża, odszukać go i odzyskać. Podczas lotu poznaje Luca - sympatycznego złodzieja, który jest ścigany za przemyt przez policję, a Kate wpada przez niego w tarapaty.

Miłość jak narkotyk (1997) - Sam (Matthew Broderick) i Maggie (Meg Ryan) mają obsesję na punkcie swoich byłych miłości. Z tą różnicą, że Sam chce odzyskać swoją byłą narzeczoną, a Maggie chce się odegrać na mężczyźnie, który ją bardzo skrzywdził. Sam i Maggie spotykają się w Nowym Jorku i postanawiają śledzić swoich byłych, którzy mieszkają teraz wspólnie i są parą. Kiedy Linda i Anton wydają się być szczęśliwą i zgodną parą Sam i Maggie przygotowują plan zemsty. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem.

Masz Wiadomość (1998) - Tom Hanks i Meg Ryan ponownie wrócili razem do jednego filmu. Główni bohaterzy nawiązują kontakt przez internet i tak rodzi się między nimi przyjaźń. Pewnego dnia oboje spotykają się w rzeczywistym świecie, ale nie mają pojęcia, że już się właściwie znają. Kathleen jest właścicielką małej księgarni z książkami dla dzieci, a Joe właścicielem wielkich megastorów z książkami w całym kraju. Przez niego Kathleen musi zamknąć swoją księgarnię i przez to oboje stają się wrogami.

Kate i Leopold (2001) - to już ostatnia komedia romantyczna w której postanowiła zagrać Meg Ryan, gdyż aktorka stwierdziła, że musi zerwać raz na zawsze z wizerunkiem uroczej blondynki. Leopold (Hugh Jackman) to arystokrata, który żyje w XIX wieku i ku swojej rozpaczy musi ożenić się z dziedziczką wielkiej fortuny. Podczas zaręczyn spostrzega Stuarta - młodego naukowca, który dziwnie się zachowuje i wyrusza za nim. Leopold ratując Stuarta przedostaje się do współczesnego Nowego Jorku. W budynku naukowca poznaje jego byłą dziewczynę o imieniu Kate, która go bardzo intryguje swoją niezależnością. Stuart musi pomóc Leopoldowi wrócić do swoich czasów, ale wszystko się komplikuje.