Jak powinno wyglądać dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Bardzo często zdarza się sytuacja, że chcemy sprzedać mieszkanie i zależy nam na czasie. Bardzo ważne jest wtedy, aby odpowiednio skonstruować ogłoszenie o sprzedaży. O tym, czy uda się szybko sfinalizować sprzedaż nieruchomości zadecyduje miejsce dodania ogłoszenia, jego wygląd oraz cena mieszkania.

Osoby, które nie chcą korzystać z pośrednictwa biura nieruchomości zwykle próbują sprzedać nowe mieszkanie umieszczając ogłoszenia w różnych miejscach. Obecnie najczęściej jest to Internet, ale oprócz tego można powiesić ogłoszenia na tablicach na osiedlu oraz w umieścić je w lokalnej prasie. Jeśli chodzi o Internet to warto wybierać duże portale dedykowane rynkowi nieruchomości. Oprócz tego można ogłaszać się na portalach ogólnotematycznych, na które również zagląda wiele osób.

O tym, jak będzie odbierane ogłoszenie zadecyduje wygląd zdjęć oraz treść opisu. W zasadzie w Internecie nie powinno się w ogóle zamieszczać ogłoszeń bez zdjęć, chyba, że mieszkanie jest do generalnego remontu albo to mieszkanie nowe w stanie deweloperskim. Zanim zrobimy zdjęcia powinniśmy mieszkanie dokładnie posprzątać i poukrywać przedmioty mało reprezentacyjne. Wskazane jest by zrobić po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia, oprócz tego można pokazać widok z okna albo zdjęcie budynku. Należy także pamiętać, by zdjęcia robić w świetle dziennym.

Opis mieszkania jest bardzo ważny i powinien być wyczerpujący. Przede wszystkim podajemy lokalizację, metraż, ilość pokoi, kondygnację i wystawę okien. Nabywca z pewnością będzie chciał wiedzieć czy jest oddzielna kuchnia, toaleta. Jeśli niedawno był wykonywany remont warto o tym wspomnieć. Dla kupujących może być ważny także rok budowy oraz technologia, w jakiej wykonano budynek. Należy również wskazać, kto zarządza mieszkaniami i jaki jest typ ogrzewania. Jeśli opłaty w mieszkaniu są niskie to również warto o tym wspomnieć. Należy także wymienić dodatkowe atuty takie jak komórka lokatorska, duży balkon czy garaż podziemny. W ramach zachęty do nabycia nieruchomości warto wymienić zalety lokalizacji a wiec bliskość do przychodni, szkoły, przystanku czy apteki, sąsiedztwo z parkiem.

Wreszcie ostatnim i bardzo ważnym elementem jest cena. Zanim ją wyznaczymy powinniśmy sprawdzić, ile życzą sobie inni sprzedawcy za podobne lokale. Dobrze jest mieć cenę odrobinę niższą i zaznaczyć, że jest ona do niewielkiej negocjacji. Jeśli zaś ktoś, nie chce schodzić z ceny zawsze może kupującemu wskazać dodatkowe atuty takiej jak pozostawienie w cenie mebli na wymiar.