Najważniejsze dwa dni

Jakie dwa dni są najważniejsze w całym tygodniu? Oczywiście weekend, kiedy większość z nas ma wolne. Tak, są osoby, które nie mogą cieszyć się wolną sobotą i niedzielą. Wszystko bowiem zależne jest od specyfiki pracy. Śmiało jednak można powiedzieć, że większość z nas dopiero w weekend ma czas odpocząć po całym tygodniu ciężkiej pracy i nauki. Bowiem nie można tutaj zapominać o uczniach, którzy od poniedziałku do piątku sumiennie chodzą do szkoły, żeby dopiero w sobotę i w niedzielę móc odpocząć od szkolnych obowiązków.

W Polsce krąży jeden bardzo szkodliwy stereotyp związany właśnie z tymi dwoma dniami. Mianowicie chodzi tutaj o sprzątanie. Wiele osób wstaje skoro świt w sobotę i zaczyna porządki w całym domu. Czasem wykonują je sami, a czasem zatrudniają do pomocy swoją rodzinę. Z rodziną to jeszcze jakoś na pewno szybciej pójdzie, a i człowiek aż tak mocno się nie namęczy przy tym wszystkim. Co dopiero, kiedy kobieta (nie ukrywajmy, że tylko kobiety poświęcają na to najwięcej czasu) robi wszystko sama. Kiedy skończy sprzątać na ogół jest już późne południe, koniec dnia i owa pani nawet nie miała szansy w ogóle odpocząć w tą sobotę. A tu zaraz niedziela i trzeba będzie jednak wrócić do pracy od poniedziałku. Zero czasu na odpoczynek. Zamiast takiego szalonego tempa w sobotę starajcie się po trochu sprzątać w tygodniu. Tak, wiele osób jest bardzo zmęczonych po pracy, jednak godzinka na sprzątanie już chyba Was nie zamęczy. Jeżeli jednak nadal obstajecie przy sobocie, to nie róbcie tego same. Każdy członek rodziny niech Wam pomoże. Nawet małoletnie dzieci, które są w stanie w jakiejś części powycierać kurze lub nawet zająć się sprzątaniem odkurzaczem. No i niech Wasz mąż/partner wesprze Was w tych chwilach, dzięki czemu i Wy będziecie mogły cieszyć się wolnym czasem.

Nie zapominajmy, że weekend to również czas, który należy spędzać razem. Jeżeli jest ładna pogoda i słonko świeci na dworze, to czas wziąć dzieci na spacer. Może na jakiś dłuższy po lesie? Przy okazji można wziąć swoje psy - o ile je mamy - i pozwolić im się wyszaleć na łonie natury. Można wyciągnąć rowery, rolki albo po prostu swoje nogi i wyjść na świeże powietrze, które na pewno naładuje nas pozytywna energią. Jeżeli nie mamy dzieci, to nic. Odpoczywajmy! Weekend to nasz czas, kiedy nic nie powinno nas denerwować. Ulubiona książka w ręce, koc, jeżeli to zimowy wieczór. A może to czas na szalony weekend poza domem w jakiś klimatycznym SPA, gdzie w pełni będziecie mogli zrelaksować swój umysł i ciało.