Co podarować najbliższym z okazji świąt Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, w którym nie tylko spędzamy czas razem i uczestniczymy w uroczystościach religijnych, ale i obdarowujemy się upominkami. Gorączka zakupowa rozpoczyna się stosunkowo wcześnie, bo już w listopadzie, by w grudniu przybrać na sile. Aby tuż przed świętami nie zostać z niczym, warto zawczasu zastanowić się nad prezentami dla najbliższych.

Prezenty dla rodziców i dziadów

Ojcu oraz dziadkowi można podarować upominek związany z ich zainteresowaniami, np. album majsterkowicza albo grzybiarza, lub gadżet z kategorii nowinek technologicznych. Każdy mężczyzna z pewnością ucieszy się również z personalizowanego etui na okulary lub telefon, jak również z dobrej jakości pióra wiecznego. Jeśli ojciec wciąż pozostaje aktywny zawodowo, radość sprawi mu skórzana teczka lub aktówka. Dla mamy wartościowym prezentem będzie rodzinny album wypełniony zdjęciami, jak również książka z ulubionego gatunku, np. kryminał, jak również fantazyjna narzuta na łóżko.

Prezenty dla dzieci i nastolatków

Zastanawiając się jaki prezent najlepiej podarować dziecku, warto zasięgnąć jego własnej opinii. Zainteresowania kilkulatków zmieniają się bowiem z dnia na dzień i nie zawsze możliwym jest trafienie w odpowiedni czas. Dzieci w wieku szkolnym z pewnością ucieszą różnego rodzaju klocki znanych marek, pozwalające na skonstruowanie robotów, statków kosmicznych lub w przypadku dziewczynek, także farmy albo zamku księżniczki. Młodzież lubi podążać za trendami, więc odpowiednim prezentem dla nastolatka może być z kolei smartfon, radiobudzik, deskorolka, a nawet dostęp do konta na Netflixie.

Prezent dla żony i dla męża

Zdaje się, że najtrudniej jest wybrać prezent dla osoby nam najbliższej. Wiele kobiet jednak ucieszy się z różnych gadżetów służących do pielęgnacji ciała, takich jak masażer do twarzy lub dobrej jakości depilator, jak również kompletu ekskluzywnej pościeli. Panowie z kolei z pewnością ucieszą się ze skrzynki do przechowywania narzędzi, koszulki z ulubionym motywem, jak również z markowej, elektrycznej maszynki do golenia. Warto jednak pamiętać, że to jaki prezent wybierzemy, powinno być przede wszystkim oparte na zainteresowaniach i potrzebach obdarowywanej osoby.

Prezent dla ... siebie samego

W święta dobrze też skorzystać z okazji, by zrobić coś z myślą o sobie. W szale zakupów dla rodziny i najbliższych warto wziąć pod uwagę również własne potrzeby i rozpieścić się np. zakupem wymarzonej torebki, kompletu książek w kolekcjonerskiej oprawie, czy elementu dekoracyjnego do mieszkania.