Turystyka dla introwertyków - gdzie warto pojechać?

Introwertycy stanowią według różnych szacunków od 30 do 50% ludności na całym świecie. Istnieje kilka cech którymi charakteryzują się osoby z takim typem osobowości. Przede wszystkim są to ludzie, którzy czerpią energię w samotności, są na ogół bardziej cisi od reszty, lubią przebywać w świecie swoich myśli i nie potrzebują tylu bodźców z zewnątrz co ekstrawertycy. Wielu introwertyków potrzebuje odosobnienia, a turystyka może być dla nich jedną z form odpoczynku od zgiełku i hałasu panującego w większych miastach, a także od przytłaczającej pracy nastawionej na ciągły kontakt z drugim człowiekiem. Jakie miejsca idealnie nadają się na urlop dla introwertyka? Na świecie znajduje się tysiące wspaniałych miejsc, głównie na łonie natury, w których introwertyk naładuje swoje baterie. Oto kilka z nich, które warto wziąć pod uwagę wybierając się na odpoczynek:

Wyspy Cooka

Jeżeli jesteś introwertykiem i masz ochotę samotnie spędzić czas na rajskiej wyspie z gorącym klimatem to warto wybrać się w daleką podróż na antypody na wyspy Cooka. Archipelag znajduje się w południowej części Pacyfiku i zamieszkuje go zaledwie tysiąc ludzi. Plaże na wyspach nadają się idealnie na odpoczynek i głębokie refleksje, podczas których można obserwować bezkresny ocean. Do najpiękniejszych wysp należą Rarotonga i Aitutaki.

Bhutan

To kraj, który przez wiele lat należał do najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi i przez setki lat był zamknięty na wpływy z zewnątrz. Pierwsi turyści pojawili się tam w latach 70-tych XX wieku. Nie łatwo odwiedzić to miejsce, a wyprawa nie należy do najtańszych (za jeden pobytu w kraju każdy turysta musi zapłacić 200 dolarów). Bhutan znajduje się w Himalajach Wschodnich i słynie z pięknych malowniczych widoków oraz zabytkowych klasztorów buddyjskich. Najsłynniejszym zabytkiem w kraju jest klasztor Taktsang w Paro. W kraju poczuć można szczególny klimat, wyciszyć się i odpocząć. Szczególnie zadowoleni będą introwertycy, którzy lubią medytować.

Laos

To państwo w południowo - wschodniej Azji, w którym można znaleźć dziewiczą przyrodę i malownicze wioski. Czuć tutaj powolne, niemal senne tempo życia. Miejsce sprzyja wyciszeniu się i refleksji, a urokliwe miejsca sprawią, że zapomnimy o stresie i odprężymy się.

Finlandia

Finowie uważani są za najbardziej introwertyczny naród w Europie, a szczególna atmosfera i liczne atrakcje przyrodnicze z pewnością zachęcą nie jednego introwertyka do zwiedzenia tego kraju. Turystom najbardziej poleca się spacery po szlakach licznych parków narodowych, jeziora i lasy. Finlandia słynie też z przepięknych zimowych krajobrazów i spektakularnej zorzy polarnej.

Bieszczady

A może być tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? To powiedzenie weszło już dawno do języka polskiego. Bieszczady od kilkudziesięciu lat kojarzą się Polakom ze spokojem na łonie natury. To miejsce w którym podobno ludzie żyją wolniej i są dużo milsi. Region ten tak się spodobał wielu Polakom, że po przyjeździe już zostawali. Ludzi przyciągają tam malownicze górskie widoki, rzadkie gatunki zwierząt, lasy, rzeki, wodospady oraz stare drewniane cerkwie.