Dlaczego lubimy kabarety

Kabaret w czasach obecnych to dla nas nie tylko jeden jakiś tam występ artystów, którzy rozśmieszają. Obecnie te grupy kabaretowe mają swoje nazwy, stały skład i jakieś popisowe skecze, z których znane są te grupy artystów estradowych. Kiedyś kabarety były powiązane z teatrami i zasadniczo to nadal tak jest, choć kiedyś artyści kabaretowi występowali przed lub po głównej sztuce teatralnej, a obecnie chodzi się do teatru, po to by oglądać skecze z udziałem wielu grup artystów kabaretowych. Te grupy artystów w swoich skeczach poruszają istotne tematy dotyczące społeczeństw, a robią to w dostatecznie zabawny sposób. Rzecz jasna nie każdemu spodoba się to jak dany kabaret stworzy dany skecz, po to by naśmiewać się z mitów panujących w społeczeństwach. Dlatego kabarety mają swoich fanów i taki fan chodzi też na występy innych kabaretów, które są dość zbliżone. Mowa tu dokładnie o tym, że te dwie grupy kabaretowe naśmiewają się z danych wydarzeń społecznych w podobny sposób. Kluczowe znaczenie ma jednak to, że taki skecz ma swój smak, czyli dana grupa artystów nie posunie się zbyt daleko jeśli chodzi o wyśmiewanie pewnych wydarzeń społecznych.

Istnieją jednak grupy artystów kabaretowych, które nieco się różnią jeśli chodzi o rozumienie koncepcji żartu, czyli tacy artyści raczej nie będą się starać dla widza, który uwielbia taki klasyczny, czyli ten nie grubaśny żart. Z tej przyczyny tacy artyści kabaretowi o wiele częściej trafiają w gust ludzi młodszych, czyli w gust tych, którzy stają się osobami dorosłymi i dobrze znają język angielski. Dlatego też lepiej zrozumieją pewne połączenia słów i pewnego rodzaju kabaretowe zagrywki, które dla osób starszych o jakieś trzydzieści lat mogą się wydać niesmaczne lub niezrozumiałe. Mowa tu o tym, że humor trafiający do obecnych dwudziestolatków i tych którzy są starsi o może osiem lub dziesięć lat, to nie humor, który trafi do tych, którzy są o te kilka lat przed wiekiem emerytalnym.

Artyści kabaretowi to też ich kreacje pasujące do danych skeczów, a czasami skecze te są powiązane z muzyką i z parodiowaniem tego co ludzie widzieli nie raz w teledyskach lub w filmach akcji. Skecze spod tej kategorii trafiają do tych, którzy widzieli dany film akcji i dobrze rozumieją w jaki sposób artyści sparodiowali daną scenę. Dokładnie ta sama zasada dotyczy motywów przewodnich z teledysków, które też są wyśmiewane lub odmieniane do stanu, w którym to wydają się być śmiesznymi dla nastolatków i dla osób tuż po dwudziestym roku życia. Dlatego kabarety się zmieniają i ciągle będą się zmieniać, po to by dawać pokoleniom całą masę śmiesznej rozrywki.