Jak wybrać sukienkę na wesele

Wybór odpowiedniego stroju na wesele bliskiej osoby nie jest zadaniem łatwym zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Na taką okazję należy ubrać się zarówno odpowiednio ale także elegancko, tak żeby nie przyćmić swoją kreacją najważniejszych osób w tym dniu czyli pary młodej. Poszukiwania weselnej kreacji często zaczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Warto jednak zaoszczędzić ten czas i poznać kilka podstawowych zasad podczas wyboru odpowiedniej sukienki na wesele.

Przede wszystkim jakość

Najważniejszą kwestią o jakiej wiele osób zapomina kierując się przy wyborze sukienki na wesele to dobra jakość materiału z którego jest wykonana kreacja. Ślub oraz impreza weselna to czas spędzony aktywnie, zarówno pod względem fizycznym jak i emocjonalnym, Nie można także zapominać, że z reguły jest to impreza przynajmniej kilkugodzinna. Dobra jakość materiału pozwoli skórze oddychać, zapobiegnie odparzeniom na ciele oraz sprawi, że będziemy czuli się wygodnie. Naturalne tkaniny z całą pewnością to zapewnią, Do najbardziej popularnych dobrych jakościowo tkanin będą należały:

  • bawełna
  • jedwab
  • kaszmir

Dobrze, jeśli sukienka posiada w swoim składzie domieszki spandexu, lycry czy wizkozy, dzięki czemu będzie bardziej elastyczna oraz sprawi że sukienka będzie mniej się nieestetycznie gniotła.

Dobór kroju do typu sylwetki

Wesele to impreza po której pozostają pamiątki w postaci zdjęć oraz filmów. Warto zadbać o to, aby nasza figura wyglądała proporcjonalnie oraz atrakcyjnie. Kobiety posiadające figurę typu klepsydra mogą pozwolić sobie na każdy rodzaj sukienki, nie muszą się ograniczać. Jeśli posiadamy figurę typu gruszka warto postawić na sukienkę w kształcie litery A, która ukryje masywne biodra i uda i nada sylwetce odpowiednich proporcji.

Osoby drobne o niewielkim wzroście powinny zrezygnować z długich powłóczystych tkanin a także wyraźnych i dużych geometrycznych wzorów. Taki krój oraz deseń sprawi, że sylwetka będzie wyglądać karykaturalnie. Panie o większym biuście powinny zadbać o jego odpowiednie uniesienie oraz zakrycie, tak aby podczas zabawy nie czuły dyskomfortu. Sukienki w kształcie tuby sprawdzą się w przypadku osób o typie budowy jabłka. Wówczas można postawić na dodatkowe wzory w okolicach bioder a także dekoltu.

Dobrze dobrana sukienka sprawi, że dana osoba będzie wyglądała nie tylko atrakcyjnie ale i czuła się bardzo komfortowo. Zanim dokonamy zakupu warto zastanowić się, jaki krój oraz kolor będzie dla nas odpowiedni, a także zastanowić się nad dodatkami uzupełniającymi całą stylizację.