Do jakich miejsc warto zabrać dziecko?

Małe dzieci bywają bardzo ciekawe świata. Z całą pewnością w wieku intensywnego rozwoju warto byłoby zapewnić im atrakcje. Oczywiście każdemu dziecku przydadzą się zabawki. Trzeba jednak pamiętać również o tym, aby czasami wyjeżdżać gdzieś z dziećmi. Większość rodziców bardzo lubi wyjazdy z dziećmi, ale nie zawsze wiedzą oni jaka atrakcja spodoba się naszemu dziecku. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych miejsc, w które dobrze byłoby zabrać naszą pociechę.

Może do zoo?

Dzieciaki przepadają za zwierzakami. Lubią oglądać bajki o nich, a także słuchać piosenek tematycznych. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej przepadają za obserwowaniem zwierząt na żywo. I chociaż powinno się zachować pewną ostrożność podczas kontaktu na linii dziecko - zwierzę, to nie da się ukryć, że kontakt małego człowieka ze zwierzętami pozytywnie wpływa na jego rozwój. W Polsce w wielu dużych miastach znajdują się ogrody zoologiczne. Każdy mieszkaniec naszego kraju z całą pewnością znajdzie w pobliżu swego miejsca zamieszkania jakieś zoo. Dobrze byłoby postarać się wybrać ogród, w którym znajdziemy interesujące nas zwierzęta. Zanim zdecydujemy się na odwiedziny w ogrodzie zoologicznym, postarajmy dowiedzieć się jakie zwierzaki chciałoby zobaczyć nasze dziecko. Przeważnie maluchy przepadają za małpami, żyrafami oraz pingwinami. Mniej interesujące mogą wydać im się kontakty z gadami czy lwami. Lwy czy tygrysy mogą nawet przestraszyć nasze dziecko, dlatego do wybiegów z lwami warto podchodzić bardzo ostrożnie.

Kino? Czemu nie!

Niektórzy uważają, że małe dziecko w kinie to nie jest dobry pomysł. Może kiedyś tak było, bo nie organizowano zbyt wielu seansów dedykowanych najmłodszym. Czasy się jednak zmieniły i obecnie w kinie wyświetlanych jest wiele filmów animowanych. Przeważnie niosą one jakieś ciekawe przesłanie, dlatego oprócz funkcji rozrywkowej mogą pełnić także funkcję edukacyjną. Warto porozmawiać z malcem i zapytać na jaki film animowany chciałby pójść. Zazwyczaj w kinie, w tym samym czasie granych jest kilka filmów animowanych. Dziecko będzie się cieszyło, że może samodzielnie podjąć decyzję odnośnie tego, który z nich chce obejrzeć. Oczywiście odpowiedzialny rodzic powinien czuwać nad wyborem dziecka. Czasami bowiem zdarza się, że w kinie wyświetlane są filmy animowane dla dorosłych. Dziecko na pierwszy rzut oka może tego nie zauważyć. Dlatego też bacznie zwracajmy uwagę na ograniczenia wiekowe. Przy opisie każdego z filmów zostanie również wskazana kategoria wiekowa.