Tanie podróżowanie - bez korzystania z usług biur turystycznych

Moda na podróżowanie rozkwita, nie ma praktycznie osoby która przynajmniej nie marzyłaby o podróżowaniu po świecie przynajmniej raz do roku. Cel ten może wydawać się prosty w realizacji, wystarczy wziąć urlop, wybrać miejsce i jechać tam gdzie sobie zaplanujemy. Nierzadko przeszkodą w realizacji planów jest budżet. Nie każdego stać na wakacje all inclusive w drogich hotelach oraz na bilety lotnicze. Jak więc podróżować i nie stracić przy tym fortuny? Warto przyjrzeć się kilku możliwościom w zależności od budżetu oraz długoterminowych planów podróżniczych.

Nocowanie pod namiotem

Jeśli pogoda dopisuje i chcemy żyć w zgodzie z naturą warto rozważyć nocowanie pod namiotem. Zarówno w Polsce jak i innych krajach Europy można znaleźć wiele pól namiotowych których wynajęcie kosztuje naprawdę niewiele. Na taką wyprawę warto wybrać się większą grupą, będzie nie tylko taniej ale i bezpieczniej. Zakup dobrej jakości namiotu to podstawa udanego wyjazdu, a zakup powinien posłużyć przynajmniej kilka sezonów. Na pole namiotowe można wybrać się autem, ale jeśli wyjazd ma być jak najbardziej ekonomiczny warto skorzystać z przejazdu pociągiem lub tanimi liniami autobusowymi - bilety kupione odpowiednio wcześniej potrafią być nawet o połowę tańsze.

Podróżowanie camperem

Sam zakup campera to spory wydatek, jeśli jednak planujemy wycieczki regularnie, nie tylko w sezonie wakacyjnym oraz dłuższe niż jedną, dwie noce taki zakup powinien zwrócić się już po kilku latach użytkowania. Co ważne, podróżując camperem sami wybieramy miejsce docelowe oraz to jak długo chcemy w nim pozostać.

Podróże camperem dają niesamowite poczucie niezależności i są idealne dla osób w każdym wieku. Poczucie wolności potęguje możliwość samodzielnego decydowania o godzinie wyjazdu, postoju a także noclegu w dowolnie wybranym miejscu. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób które cenią sobie swój komfort. Współczesne campery posiadają szereg udogodnień a uch wyposażenie często niewiele różni się od wynajętego pokoju w hostelu. Wyjazd camperem umożliwia zabranie ze sobą roweru, sprzętu do wędkowania, namiotu - dzięki czemu nie pojawiają się problemy z mobilnością i dodatkowo można zaplanować czas bardzo spontanicznie, w zależności od tego na co mamy w danej chwili ochotę.

Korzystanie z uprzejmości lokalnych mieszkańców

Szukając oszczędności podczas zagranicznych wycieczek wiele osób korzysta z tzw. coachSurfingu i podobnych. Jest to nic innego jak darmowe nocowanie u zagranicznego mieszkańca który dodatkowo z chęcią oprowadzi po okolicy i pokaże najciekawsze miejsca. Rozwiązanie to często wybierane jest przez młode osoby, otwarte na zmiany i nie bojące się poznawania nowych ludzi.