Jakie dania warto przygotować na Halloween?

Święto zwane Halloween staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Zwyczaj ten przywędrował do nas rzecz jasna ze Stanów Zjednoczonych. Przyjęło się, że podczas tego święta dzieci odwiedzają sąsiadów i proszą ich o cukierki. Jeżeli nie otrzymają słodkości, wyrządzą symbolicznego psikusa. Aby święto było jak najbardziej udane, warto zadbać o jego właściwą oprawę. Świetnie sprawdzą się dekoracje oraz filmu z gatunku horror i thriller. Dobrze jest również zatroszczyć się o oprawę Halloween od strony kulinarnej.

Jakie dania wytrawne warto przygotować?

Nie ulega wątpliwości, że Halloween świętują nie tylko najmłodsi. Również dorośli chcą brać udział w celebrowaniu tego święta. Dobrze byłoby wypożyczyć lub kupić kilka ciekawych horrorów, które umilą nam wieczór. Na pewno podczas seansu zgłodniejemy, dlatego dobrze byłoby zatroszczyć się o przygotowanie posiłków. Jeśli zapraszamy na wieczór znajomych, przekąsek musi być odpowiednio duża ilość. Symbolem omawianego święta jest niewątpliwie dynia. To pomarańczowe warzywo o okrągłym kształcie posiada całe mnóstwo zastosowań. I choć wykorzystywane jest często jako dekoracja, świetnie sprawdzi się również w roli przysmaku. Z dyni można przygotować aromatyczne curry, zarówno w wersji wegańskiej jak i klasycznej. Idealnym pomysłem będzie również pikantna i rozgrzewająca zupa z dodatkiem tego pysznego warzywa. Warto również przygotować pizzę na cieście z... kalafiora! Aby wykonać spód do pizzy będziemy potrzebować rozdrobnionego, ugotowanego al dente kalafiora oraz jajka. Po zmieszaniu tych składników, ciasto formujemy na kształt kulki, spłaszczamy i wykładamy na blachę. Po upieczeniu możemy udekorować pizzę ulubionymi dodatkami. Warto użyć inwencji twórczej i postarać się, aby warzywny wzór na pizzy nawiązywał do święta, które celebrujemy.

Jakie słodkości nam posmakują?

Wieczór halloweenowy nie może obyć się rzecz jasna bez słodkości. Warto jednak przygotować je samodzielnie w domu, a nie sięgać po te sklepowe, które niekoniecznie są zdrowe. W prosty i szybki sposób możemy przygotować aromatyczne ciasto marchewkowe lub muffinki. Możemy przyrządzić do ciasta masę na bazie budyniu waniliowego z dodatkiem nasion z laski wanilii. Jeżeli zależy nam na tym, aby ciasto miało mocno pomarańczowy kolor, dodajmy do niego barwnika spożywczego. Innym pomysłem na słodycze na Halloween będą domowe pralinki. Wyposażmy się w foremki silikonowe, takie jak na przykład do kostek lodu. Wlejmy do niej roztopioną czekoladę o naszym ulubionym smaku. Następnie włóżmy czekoladki do lodówki i odczekajmy kilka godzin. Jeżeli chcemy, możemy nasze pralinki nadziać. W internecie znajdziemy całe mnóstwo interesujących przepisów na czekoladki z nadzieniem.